Welcome to the Main Sweepstake league table!

That's all folks!



RankingTeamPerfectsPoints
1stSex, Drugs and James Milner (Harry Maxwell) 12187
2ndBobby Dazzlers (Gary Barnes) 12181
3rdTurn your Maicon (Elias Belaidi) 9179
4thBrian's Beauties (Brian Gargett) 5175
5th51 Shades of Jay (Jay Ripiner) 9172
6thCharles de Gaulle Keeper (Tony Abbott) 9171
7thPetr Cech Yourself (Shaun Collins) 9168
8thImpossible Dreamers (Paul Churcher) 9166
9th50 years of hurt….OUCH!!! (John Wilson) 9164
10thFrog’s Attack (Benoit Royer) 9163
11thPree Dixon (Simon Meekings) 7163
12thAnglesea Bullets (Jon Winter) 9162
13thT Doggs XI (Trevor-Dean ) 9158
14thGötze to do better than last time (Grant Taylor) 7158
15thThe Peartree Pundit (Rob Naish) 8156
16thWhale Oil Beef Hooked (Stephen Hollis) 11154
17thBrighton Blue Boys (Mark Minshull) 5154
18thMoves like Agger (Frank Howe) 5153
19thBayer Neverlusen (Ryan Mcfarlane) 9152
20thFlorida Bar Virgins on Tour (Jed Stone) 10150
21stEe Aye Addio (Brian Adams) 8149
----When Seagulls Follow the Trawler (Ryan Carey) 8149
23rdHodor's Sex Face (Mike Van Schalkwyk) 7149
24thThe Wizard Of Özil (Mike Davies) 6149
25thSmack My Bilic Up (Conor Durnford) 6148
26thBruiser Russ (Dave Bedser) 7147
----Hungary Hungary Hippos (Chris Adams) 7147
28thPompey8scum (Keith Smith) 6147
----Flippin 'eck Tucker (Steve Roberts) 6147
----Codpiece (Russell Couling) 6147
31stTap Tap Boom (Anthony Hutton) 8146
32ndI Cesc’d my heart in Juanfran, Isco (Paul Coutts) 6146
33rdAre We Not Men We Are Devo (Martin Benson) 10145
34thOnly One (Phil Stansby) 7145
----Koemans Army (Richard Swain) 7145
36thVardy’s avin a party (Sam Hudson) 3145
----Abcde FC (Nic Ridley) 3145
38th11 Little Minions (Richard Ayres) 7144
39thTekkerslivakia (Hamish Laybourne) 5144
40thElliott NESS (Vanessa Elliot) 4144
----Carp hunter (Graham Wheeler) 4144
42ndLallana’s in Pyjamas (Andy Long) 8143
43rdPJ’s Mandemz on Fire (Praneeth Jayarajah) 5143
----Royson Wanderers (Alex Massey) 5143
45thSlitherio United (Jordan Hinks) 7142
46thMustafa Leak (Paul Bicknell) 6140
----Multiple Scoregasms (James Hunt) 6140
48thDyslexia Untied (Andrew Bone) 7139
----Canada Goose (Rob Carroll) 7139
50thThe AI GhostFoxes (Barry Edgar) 3139
51stThat Coat’s from Matalan (Barry Gardiner) 7138
----Bacary Lasagna (Peter Darwent) 7138
53rd50 Years on…..England Still Work In Progress (Trevor Pritchard) 6138
----The Old Gits (Joe Bowen) 6138
----Baines on toast (Thomas Rock) 6138
56thTry,Try and Try Again (Sam Jones) 8137
57thNo Chance United (Stephanie Russell) 7137
58thChairman Meow's All-Star XI (Ella Davey) 6137
----Kim Jong Un’s Sticky Wicket (Elliot Webber) 6137
60thExpected Toulouse (Martin Cleave) 6136
61stOld Guys Retirement Fund (Steve Tuppen) 5136
----Henry Gantt XI (Kevin Sibley) 5136
----Team Lolly (Ben Swann) 5136
64thOoeeooahahtingtangwalawalabingbang (Dominic Calvert) 8135
65thBuddys Bandits (Andrew Budd) 7135
66thHeadbanger Athletic (Alandad Davis) 6135
----You Kanté handle the Huth (Jon Wright) 6135
----Kiss Ball Hair (Mark Taylor) 6135
69thRiley’s Rangers (Susan Wade) 5135
70thBananas in Pyjamas (Sharon Gardner) 4135
----Shinji is not Stingy (Steve Wade) 4135
72ndSt Mary’s Boy (Martin White) 3135
73rdHector’s Ballerinas (Luke Morgan) 9134
74thHaven't got a Kalou (Callum Durnford) 4134
75thEgg Fried Reus (Rob Wade) 6133
76thHulk Beetroot (Luke Harbert) 7132
77thLiving the dream (Nigel Hall) 4132
----There’s no F in Scotland (Keith Jones) 4132
79thEarly holiday again Boys (Andrew Gray) 8131
80thSir Alf Ramsey’s Porn Dungeon (Lee Barnes) 5131
----Wii not fit (Deborah Smith) 5131
82ndMonkey Rovers (Craig Hutchins) 4131
83rdFC Unite of Royson (Henry Vaughan ) 8130
84thLVG’s P45 (Andrew Keay) 7130
85thStags (Alan Hodgkinson) 6130
86thWanyama’s In Pajamas (Simon Glen) 5130
87thNo Way Jose (John Digby) 4130
88thFun Time Frankie (Gareth Hawkins) 5129
89thKindergarten Klopp (Vicki Coventry) 3129
90thDribbling Dummies (Sarah Wright) 6128
----Budgie Smuggler (Alan Davis) 6128
92ndDanny Shittu on the pitch (Oliver Huntington) 5128
93rdHaving a Giraffe (Simon Gutteridge) 6127
----Brazilian in the box (Tony Trowbridge) 6127
95thClass on Grass (Peter Coakley) 5127
96thThe Ruud Van Nipplejoy XI (Lee Lampard) 4127
----Badger Kickers (Joe Searles) 4127
98thBronski Beat (Bronia Martin) 8126
99thThe Boss (Jane Davies) 5126
----Shippy McShipface (Jon Bartholomew) 5126
101stMy Football Puns are Dier! (Reece Blunt) 4126
-----Thistime Surely (Steve Clark) 4126
-----Lord of the Rings (Keith Ring) 4126
104thClub Tropicana Drinks FC (Joe Standen) 4125
105thIt's Not Ginger it's African Sunset (Neil Privett) 5124
106thA touch of G.O.D (Adrian Fuge) 4124
-----Chimp and Chump Utd (Steve Burt) 4124
108thNorfolk and chance (Simon Jones) 2124
109thRuk and Fubish (James Dickson) 1124
110thBantha Fodder (Carl Tweedale) 5123
111thPinky and Perky (Clive Gutteridge) 4123
112thThe Brods (John Gutteridge) 2123
113thBarnstoneworth United (Mark Atrill) 6122
-----Victorious Secret (Victoria Ling-White) 6122
115thNotheredontcarenanananana (Craig Robertson) 3122
116thSam’s Shooters (Simon Quickfall) 6121
117thKoeman Eileen (Terry Ward) 4121
118th#JustSayin (Gemma Manchester) 5120
-----Hodgson’s Pride (Lorraine Babington) 5120
120thDalico Forever (Daren Beavan) 4120
121stDon’t Look Bacary Sagna (Aaron Burns) 3120
122ndAlan Ball's Ball Bag (Ken Neilson) 2120
123rdThe Flatulent Flamingos (Jim Reddin) 6119
-----Pub Lunch FC (Jack Vanblerk) 6119
125thTeamy McTeamName (Stuart Bailey) 5119
-----Toxteth O'Grady (Les Barnett) 5119
127thHung like a Bony (Ski Wislawski) 3119
128thKlopp Goes The Weasel (Nauman Bajwa) 4118
129thSugarKane (George Swannack) 7117
130thBack of the Net (Rob Papworth) 2117
131stHow's Zlat (Aaron Geall) 6116
132ndNobby's Nots (Nobby Clark) 5115
133rdSalmon Ala Comb (Ross Barrett) 2115
134thMinidan (Dan Midgley) 7114
135thRed teddy bear (Tomasz Tatarczak) 2114
-----White Van Gaal (Craig Dean) 2114
137thOrange Cows and Sandals (Paul England) 5113
138thMajosa’s Mates (Adrian Burt) 4113
139thEurOldEnough2BeMyMother! (Thomas Ramsay) 3113
-----The Battered Mars Bars (Daniel Findlay) 3113
141stGame of throw ins (Mary Hollis) 2113
142ndFull back Florenzi (Mark Andrews) 1113
143rdPro Euro 2016 Scotland (Albert Fong) 5112
144thThe Canuckster (Jonathan Blake) 6109
145thCP FC (Clare Partridge) 4109
146thBelle-End (Juliet Childs) 3109
147thrubbish@footballscores (Vicki Matthews) 4108
148thDroopy Drawers (Karen Harrison) 3108
149thDudders Dynamos (Graham Dudman) 1108
150thMurder on Zidane's Floor (Mark Gardner) 5107
151stAndromeda (Andy White) 4107
152ndNorfolk Nudist (Mike Whitehead) 1107
-----No F in Chance (Adele Taylor) 1107
154thDreaming of Del Piero (Christine Davies) 5106
155thSouthsea Bronx FC (Laura Newsome) 4106
156thSouth Coast Rangers (Christopher Higgins) 1106
157thNorfolk-In-Chance FC (Stuart Keyte) 6105
158thDel’s Shockers (Derek Storer) 2103
159thGingers United (Jason Scannell) 1103
160thAC a little silhouette of Milan (Phil Durnford) 2102
161stIvydeane (Gary Clark) 3101
162ndPigs Might Fly (Jo Longson) 1101
163rd11 Ballbags (Simon Jones) 2100
164thShow me de Mané (Stuart Manvell) 499
165thBoom Beach Bozo (Austin Goff) 398
-----I'd Rather be Watching Rugby (Allan Harper) 398
167thRaúl7Selección (Alberto M Recuenco) 497
168thSon of God FC (Paul Grady) 297
169thExeter Gently (Phill Neal) 496
170thAC Dead People (Sarah Fisher) 396
-----C’est la vie (Ben Mason) 396
172ndJustin Time (Marek Gudzelak) 296
173rdDarrell Clarke’s Cider Army (Kevin Mackenzie) 394
174thNevagonappen (Lucy Edwards) 293
175thThe Professor (Peter Tilley) 392
176thEfficacy FC (Rob Wheldrake) 591
177thArrogant Frogs (Jules Decagny) 491
178th2 Goals 1 Cup (Mark Gale) 490
179thI Don't Give a FC (Gemma Beach) 287
180thJudgement Call (Darren Mckell) 386
181stMarcusmasterclass (Tom Waldron) 185
182ndTheon's missing member (Bruce van S) 282
183rdUp the Arsenal (Przemek grodecki) 381
184thScotland for the Cup (Andrew Morris) 181
185thBrexit Buttie Bashers (Steve Goodship) 379
186thBorussia Munchingclamflaps (Nathan Bowley) 371
187thJacketts Rovers (Paul Jackett) 271
188thI'm Cooking Emile (Jake Gilbert) 169
189thHamish’s Soul Mate (Deborah Howard) 267
190thWho ate all the Depays (Mark Watson) 161
191stWest Saxony Eleven (Darren Bellenie) 449